bg
 
 

News Hub


Youth Tournament Gears Up For Second Weekend

After the roaring success of last weeks fun fours tournament at Galabank, this weekend will see 55 teams and 550 kids participate over Saturday and Sunday.

The Under 9’s kick off Saturdays play at 10am followed by the Under 10’s at 2pm.

Sunday see’s the Under 11’s kick off the morning’s entertainment at 10am followed by the Under 12’s at 2pm.

All fans are welcome to attend and support the kids and sample the culinary delights that’ll be served on the barbecue all day.

SATURDAY   21st  JUNE 2014

UNDER 9 – 2005. REGISTRATION 9.00 – 9.30am

GAMES START 10.00am – 14 MINUTES DURATION

TEAMS – 5 GAMES EACH      (TEAMS  1,10,11 & 12 – 6 GAMES)

1. SCOTLAND BOYS CLUB 2. GREYSTONE ROVERS A
3. GALLOWAY THISTLE A 4. HESTON ROVERS A
5. GREYSTONE ROVERS B 6. ANNAN ATHLETIC A
7. GALLOWAY THISTLE B 8. MID ANNANDALE
9. ST CUTHBERT WANDERERS 10. WHITACRES CAFC
11. MILL UTD 12. SELKIRK
13. ANNAN ATHLETIC B 14. UPPER ANNANDALE
15. HESTON ROVERS B 16. GREYSTONE ROVERS C

 

TIME PITCH 1 PITCH 2 PITCH 3
10.00 1 v 16 2 v 15 3 v 14
10.15 4 v 13 5 v 12 6 v 11
10.30 7 v 10 8 v 9 15 v 1
10.45 12 v 3 16 v 14 13 v 2
11.00 9 v 6 11 v 4 10 v 5
11.15 14 v 1 15 v 13 7 v 8
11.30 2 v 11 3 v 10 16 v 12
11.45 5 v 8 6 v 7 4 v 9
12.00 14 v 12 13 v 1 11 v 15
12.15 10 v 16 9 v 2 8 v 3
12.30 7 v 4 1 v 12 5 v 6
12.45 11 v 13 14 v 10 15 v 9
1.00 6 v 3 16 v 8 7 v 2
1.15 10 v 12 4 v 5 1 v 11

UNDER 10 – 2004. REGISTRATION 1.00 – 1.30 pm

GAMES START 2.00 pm – 14 MINUTES DURATION

TEAMS – 5 GAMES EACH      ( TEAMS  1, 5, 6, 7, 11, 12, 13  – 6GAMES )

1. IRVINE VICTORIA THISTLE 2. HESTON ROVERS A
3. ANNAN ATHLETIC A 4. UPPER ANNANDALE
5. HAWICK YOUTH 6. CLYDE
7. GALLOWAY THISTLE 8. GREYSTONE ROVERS
9. MID ANNANDALE 10. ANNAN ATHLETIC B
11. GALSTON YOUTH 12. IRVINE VICTORIA ROVERS
13. HESTON ROVERS B

 

TIME PITCH 1 PITCH 2 PITCH 3
2.00 1 v 2 7 v 9 3 v 13
2.15 6 v 10 4 v 12 5 v 11
2.30 10 v 7 3 v 1 8 v 9
2.45 13 v 4 11 v 6 12 v 5
3.00 4 v 1 10 v 8 2 v 3
3.15 7 v 11 5 v 13 6 v 12
3.30 11 v 8 2 v 4 9 v 10
3.45 13 v 6 12 v 7 1 v 5
4.00 5 v 2 9 v 11 3 v 4
4.15 1 v 6 12 v 8 13 v 7
4.30 3 v 5 9 v 12 10 v 11
4.45 8 v 13 7 v 1 2 v 6

SUNDAY 22nd  JUNE 2014

UNDER 11 – 2003. REGISTRATION 9.00 – 9.30am

GAMES START 10.00am – 14 MINUTES DURATION

TEAMS – 6 GAMES EACH   ( TEAMS 7 & 8 – 7 GAMES )

1. HAWICK YOUTH 2. ANNAN ATHLETIC
3. SAMBA 7’S 4. NEWCASTLE EAST END
5. ST CUTHBERT WANDERERS 6. UPPER ANNANDALE
7. LENZIE YOUTH A 8. SELKIRK
9. LENZIE YOUTH B  

 

TIME PITCH 1 PITCH 2
10.00 1 v 8 2 v 7
10.15 3 v 6 4 v 5
10.30 8 v 9 7 v 1
10.45 6 v 2 5 v 3
11.00 2 v 9 3 v 8
11.15 4 v 7 5 v 6
11.30 8 v 2 9 v 1
11.45 7 v 3 6 v 4
12.00 3 v 1 4 v 9
12.15 5 v 8 6 v 7
12.30 1 v 2 9 v 3
12.45 8 v 4 7 v 5
1.00 4 v 2 5 v 1
1.15 6 v 9 7 v 8

UNDER 12 – 2002. REGISTRATION 1.00 – 1.30 pm 

GAMES START 2.00 pm – 14 MINUTES DURATION 

TEAMS – 6 GAMES EACH       

1. ROSEBANK UTD A 2. GIFFNOCK INTER
3. GIFFNOCK ROMA 4. GIFFNOCK MILAN
5. EDINA HIBS A 6. UPPER ANNANDALE A
7. ST CUTHBERT WANDERERS A 8. ANNAN ATHLETIC A
9. LENZIE YOUTH 10. GALLOWAY THISTLE
11. CUNNINGHAME YOUTH 12. ROSEBANK UTD B
13. JIMMY JOHNSTONE 14. HAWICK YOUTH
15. ANNAN ATHLETIC B 16. ST CUTHBERT WANDERERS B
17. UPPER ANNANDALE B 18. EDINA HIBS B

 

TIME PITCH 1 PITCH 2 PITCH 3
2.00 1 v 18 2 v 17 3 v 16
2.15 4 v 15 5 v 14 6 v 13
2.30 7 v 12 8 v 11 9 v 10
2.45 15 v 2 18 v 16 17 v 1
3.00 14 v 3 13 v 4 12 v 5
3.15 11 v 6 10 v 7 8 v 9
3.30 16 v 1 15 v 17 14 v 18
3.45 2 v 13 3 v 12 4 v 11
4.00 5 v 10 6 v 9 7 v 8
4.15 13 v 17 14 v 16 1 v 15
4.30 12 v 18 11 v 2 10 v 3
4.45 9 v 4 8 v 5 6 v 7


5.00 15 v 13 1 v 14 16 v 12
5.15 17 v 11 18 v 10 2 v 9
5.30 3 v 8 7 v 4 5 v 6
5.45 12 v 14 11 v 15 13 v 1
6.00 10 v 16 9 v 17 18 v 8
6.15 2 v 7 6 v 3 4 v 5

 

 
 
Site Map